0918 311 682

Nie len pod Tatrami rastú krásne drevené stavby: zruby, chaty a drevo-domy. Prírodné materiály začínajú byť trendom pre rodiny, ktoré sa rozhodli postaviť si dom alebo chatu. Ako vnímate moderný nábytok v drevnej stavbe?

drevena_stavba_tatry

Sila drevených stavieb

drevostavba

Tiež vnímate silu drevených stavieb? Ako nás len vedia očariť na prvý pohľad. Drevo je prírodný materiál, ktorý vždy navodí príjemný pocit a príjemnú atmosféru. V interiéroch je často-krát využívaný aj vo svojej „nedokonalej“ forme a na druhej strane pôsobí dokonalo. Drevený interiér v kombinácii s kovanými doplnkami a správnym výberom dekoračných textílií je piesňou pre dušu.

Výber okenných dekorácií do drevenej stavby

moderny_interier_vzrube

Drevené stavby majú charakteristickú atmosféru, ale výber okenných dekorácií nie je tak jednoznačný. Je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, napr. veľkosť okien, štýl nábytku, lokalitu, v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza a funkčnosť akú majú dekorácie plniť. A v neposlednom rade s výberom musia byť stotožnení aj majitelia.

Drevený zrub a okenné dekorácie

Minulý rok sme pracovali na príjemnom projekte priamo pod Tatrami. Drevený zrub potreboval okenné dekorácie a my sme s výberom textílií ani nezaváhali. Bez zaváhania sme vedeli, čo doplní daný interiér k spokojnosti majiteľa a vytvorí pravú atmosféru v horskej oblasti. Navyše geometrický vzor, na príjemnom textilnom materiály, prepojil drevo stavbu s moderným nábytkom.

Závesy s dekoračnými úchytmi

uchyt _na_zaves

K príjemnej atmosfére sme sa rozhodli závesy doplniť o dekoračné úchyty. Jemná romantika v drevenej stavbe tak ostala, napriek na pohľad tvrdším geometrickým vzorom na textíliách.

A bonus je spôsob zavesenia okenných dekorácií – deco krúžky. Ide o jednoduchú manipuláciu, nezaberá to veľa času ani pri vešaní dekorácií, závesy sa pekne ukladajú a pôsobí to modernejšie ako klasické riasiace stuhy.

zavesy_na_deco_kruzkoch

Plissé žalúzie na mieru

Napriek naturálnemu materiálu sme v niektorých miestnostiach navrhli technickejšie riešenie okenných dekorácií a tými sú plissé žalúzie. Zaťahovanie na malých oknách funkčne vyriešené práve touto tieniacou technikou v jemnom odtieni, nič nepokazili.

plisse_zaluzie_ovitex

Kuchynské okná a plissé

kuchynske_okno_plisse

Ak tiež radi pripravujete raňajky v pyžame alebo aj bez, plissé žalúzie sú tou správnou voľbou. Funkcia obojsmerného vyťahovania je nenahraditeľná. Ak si žalúzie vytiahnete do polovice okna, Vás nie je vidieť a zároveň z hornej polovice okien vstupuje do interiéru svetlo.

Textilné doplnky do interiéru

Okenné dekorácie doplnili v interiéri dekoračné vankúše a šály na posteliach. Ide o detaily a práve tie vytvárajú celkový obraz. Jednoducho si predstavte sedačku bez dekoračných vankúšov a na druhej strane sedačku, ktorú zdobia krásne vankúše. Kde si sadnete?

drevostavby_textilie

Sauna v zrube

Prenájom nehnuteľností sa na Slovensku rozšíril v rôznych regiónoch. Je dôležité byť aj v tomto podnikaní niečim výnimočný. Napríklad sauna v zrube priláka určite viac hostí. Čo poviete? V prípade, že potrebujete do takýchto zariadení froté výbavu, sme tu pre Vás.

zavesy_do_sauny

Základom sú plachty do sauny, osušky a uteráky, poprípade aj župany, či froté podložky. Osušky a uteráky je možné označiť vyšívaným logom. V práčovniach sa tak Vaše osušky a uteráky nemôžu zameniť.

Okenné dekorácie a dekoračný textil dotvárajú v stavbách a interiéroch celkový dizajn a harmonizujú stavebné materiály tak, aby sa v nich obyvatelia cítili príjemne. Ak už máte stavebný projekt alebo hrubú stavbu, premýšľajte už aj nad riešením okenných dekorácií. Možno budete potrebovať tieniť v niektorých izbách viac počas horúcich dní. Ak nemáte radi pocit, že ste ako vo výklade a architekt Vám navrhol veľké sklenené plochy, intimitu dosiahnete aj vďaka záclonám. Neváhajte nás kontaktovať a nájdeme pre Vašu stavbu niečo krásne a funkčné.

Štúdio Ovitex, Poprad +421918 311 682