0918 311 682

Budem sa pravdepodobne opakovať, ale harmóniu v domácnostiach, v interiéroch vytvárajú záclony. Ide o jemnú okennú dekoráciu, ktorá môže rozjasniť izbu, dokáže však aj pohltiť svetlo alebo ňou možno vytvoriť výrazný dizajnový prvok v miestnosti. V tom prípade záclona nemusí byť biela. Čo by ste na to povedali, keby sme Vám navrhli farebnú záclonu? Šli by ste do toho?

zaclona_v_ruzovej_farbe

Biela verzus farebná záclona

Mali ste niekedy dilemu, či si dať na okno bielu alebo farebnú záclonu? A ako ste sa rozhodli? Pri výbere záclony do domácnosti alebo iného interiéru rozhoduje viacero faktorov. V prvom rade je to pocit domácich, potom celkové farebné ladenie v miestnostiach: nábytok, steny, koberce, podlahy a pod. A dôležitá je aj svetelnosť. Pokiaľ máte menšiu izbu, kde prechádza cez okno málo svetla, nepokazíme to ešte aj farebnou záclonou.

biela_dlha_zaclona

Biela záclona

Nemôžem si pomôcť, ale biela záclona akoby symbolizovala čistotu. Dokonca ňou možno skryť farebné okenné rámy a tak zjemniť priestor. Nádherná záclona, ktorá pôsobí aj moderne, by mala byť padavá, mäkká, mala by byť ukončená olovkom, aby jej riasenie bolo výraznejšie. Dáma medzi záclonami je vtedy ak je dlhá od stropu až po zem, má krásnu farbu a jej riasenie je minimálne 1:2. V niektorom prípade stačí aj riasenie 1:1,5 a v tom prípade je dôležitá aj riasiaca páska.

Ecru alebo iná farebná záclona

velka_riasiaca_paska

Možno potrebujete kombinovať k dekoračným závesom ecru záclonu, pretože biela by sa doslova bila s dekoračnou textíliou. Alebo máte biely interiér, ktorý potrebuje osviežiť farbou a to dosiahnete práve farebnou záclonou a inými farebný i doplnkami. Záclony sú dnes dostupné v rôznych odtieňoch: modrom, zelenom, oranžovom, fialovom, sivom a mnoho ďalších. Stačí sa odviazať a vybrať si ten pravý pre Vás.

Ružová záclona vo víkendovom dome

farebna_zaclona_na_okno

Obavy okolo použitia farebnej záclony na okno má nie jeden z nás. Otázky: Ako to bude vyzerať? Bude sa to u nás hodiť? Nezoberie farebná záclona veľa svetla? …atď. S takými otázkami sme sa stretli aj pri riešení projektu vo víkendovom dome, kde už niekoľko týždňov visia ružové záclony.

Špecialita pri riešení tienenia v noci

zaclona na rohove okno

V tomto prípade sme použili špecialitu pri riešení tienenia. Klienti potrebujú zaťahovať závesy len na noc, kedy ich ruší nepríjemné svetlo z pouličného osvetlenia. V koľajnicovom profile si tentokrát okenné dekorácie prehodili svoje pozície. Záclonu sme umiestnili na miesto závesov a svetlé, takmer biele zatemňujúce závesy sme schovali za krásnu ružovú záclonu. Skvelý nápad, moderný dizajn a výsledkom je naozaj výnimočný interiér.

Ak hľadáte záclony do reštaurácie, hotela alebo penziónu, kontaktujte skvelého poradcu Ing. Ivana Olejníka.

ruzove vankuse

Keďže ide o víkendový dom, obavy z farebnej záclony neboli také, akoby sme riešili záclony do rodinného domu. Keďže farebná záclona pohltí viac svetla ako biela, použili sme menšie riasenie ako býva štandard. K odtieňu záclon sme doladili na sedačku ružové dekoračné vankúše a tie boli v obývačke akoby „čerešničkou na torte“.

Záclona nemusí byť biela a môže byť ružová

zaclona s olovkom

Na základe fotografií môžete vidieť ako na oknách môže žiariť aj ružová záclona a nie biela. V interiéri vo víkendovom dome si našla svoje významné miesto a spokojnosť s výberom bola aj zo strany domácich manželov. S takouto referenciou sa nám o to viac nadšene pracuje. S tvorivou prácou sa človek nenudí a preto sa púšťame do ďalších projektov. Ak hľadáte poradenstvo, kvalitné textílie na závesy, záclony či iný dekoračný textil do Vašej domácnosti, nájdete nás v Poprade – Štúdio Ovitex. Kontaktujte nás aj hneď alebo nám pošlite fotografie interiéru, kde potrebujete vyriešiť okenné dekorácie a ich zavesenie.