0918 311 682

Od roku 2017 v ponuke firmy OVITEX s.r.o., Poprad.

Vývoj technologických možností otvoril dvere priemyslu a rovnako je to aj pri výrobe nábytku. Mnoho majiteľov novostavieb, apartmánov, kancelárskych priestorov a hotelov, hľadá spoľahlivé firmy s výrobou kvalitného nábytku alebo nábytku na mieru. Možnosti kombinácie materiálov, dizajnové prevedenia a originálne kúsky sú na trhu žiadané. Jednou z firiem, ktorá sa venuje aj výrobe nábytku je HOME and DESIGN. Ide o kvalitný ratanový nábytok H&D (od roku 1990).

ratanovy_nabytok

Produkty od firmy HOME and DESIGN sú kombináciou naturálneho ratanu a masívneho dreva: teak alebo mango. V ponuke nájdete aj jedálenské stoly, konferenčné stolíky alebo nočné stolíky. Spomínaný nábytok je určený pre hotely, reštaurácie, do wellness centier, na kryté exteriérové terasy ako aj do rodinných domov, zimných terás.

ratanove_barove_stolicky

Firma Home and Design

Firma Home and Design ponúka širokú škálu kresiel, stoličiek, sedačiek, stolov, postelí a ďalšie. Okrem nábytku v katalógu môžete nájsť aj interiérové dekoratívne predmety z kameňa, masívu, bambusu alebo ďalších exotických materiálov.

Nábytok pre každého

Sortiment dizajnového nábytku a bytových doplnkov je navrhnutý pre užívanie v bytoch, domoch, či apartmánoch. Na druhej strane ratanový nábytok vytvára príjemnú atmosféru v hoteloch, reštauráciách, kaviarniach, ako aj v penziónoch, kúpeľoch alebo wellness centrách.

ratanove_kresla

Syntetický ratan

Do exteriéru odporúčame nábytok zo syntetického ratanu. Tieto produkty zo syntetického ratanu sú vypletané na hliníkovom ráme a sú spolu s umelohmotnými prútmi odolné voči poveternostným podmienkam vo vonkajšom prostredí. Prevedenie si môžete pozrieť priamo v katalógu aj online.

Referencie prevádzok

Firma HOME and DESIGN nepatrí na trhu medzi nováčikov a veľa Vám napovedia aj referencie. Niekoľko prevádzok nie len na Slovensk a v Českej Republike si dotvorilo interiér alebo terasu práve ratanovým nábytkom a nábytkom v kombinácií s masívnym drevom. Čo na to poviete?

 • Pivovar Hostivar, Praha
 • Zámek Mitrowicz, Koloděje
 • Taverna Toscana Praha, Malé náměstí
 • Kursalon – bathroom hall – Trencianske Teplice
 • Hotel HORAL Velké Karlovice
 • Wellness hotel Niva Luhačovice
 • Wellness hotel Niva Luhačovice – Koliba
 • Slatinice Spa – Reception Hall Hanácká
 • The hotel complex Beltane Forest hotel Ostravice

Všetky referencie nájdete na: http://www.hd-homedesign.eu/en/reference.php

Nábytok z masívu

Pri výrobe nábytku z masívu, využívajú materiály ako je teak a mango.

masivne_drevo

Teak

Teakové drevo ma typické sfarbenie svetlo hnedo-medové, ktoré sa v interiéry nemení. Pozitívne vlastnosti teakového dreva sú tvrdosť a odolnosť voči vlhku. Práve preto je skôr predurčený do exteriérov, kedy pod vplyvom dažďa, slnečného svetla a ďalších poveternostných vplyvov získava strieborno sivú farbu.

Finálna podoba teakového nábytku sa dodáva v dvoch povrchových úpravách:

 1. v hladkom leštenom povrchu
 2. v hrubom drsnejšom povrchu, kedy najviac vyznie prirodzená kresba teakového dreva

Mango

Mango je tvrdší materiál ako teak, a taktiež tvrdší ako dub. Nemá ale výraznú dekoratívnu kresbu. Najobľúbenejší je v rustikálnej úprave WHITE WASH – morenie s bielym olejom a môže byť lazúrovaný na ďalšie farebné odtiene.

kresla_a_stolik

Aktuálna ponuka s cenami

Aktuálnu ponuku ratanového nábytku nájdete online. Pozrite si ju aj hneď teraz na stránke: https://www.hd-homedesign.eu/de/katalogy.php

nabytok_z_masivu

Údržba teakového nábytku

Exteriérový nábytok sa odporúča skladovať v chladnejších a vlhších priestoroch. V suchom prostredí môže dôjsť k vzniku prasklín.

K úprave povrchu by sa mali používať špeciálne prípravky. Pred ošetrovaním je vhodné nábytok umyť prúdom vody a zbaviť ho mastnoty bez pridávania nejakých prípravkov.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.