0918 311 682

Je rok 2018 a nie je novinkou, že okenné dekorácie môžu byť zavesené v motoricky ovládaných koľajnicových profiloch. Poznáte to? Máte doma ovládač na závesy a záclony? Ak ste to doteraz neriešili a mali by ste záujem užiť si luxusnejšie závesné systémy, prečítajte si o nich pár informácií.

motoricka_kolajnica

Deliaci záves v izbe

Dômyselné riešenie v jednoizbovom apartmáne s motorickou koľajnicou a deliacim závesom. Keďže v jednej miestnosti sa nachádza kuchyňa s jedálňou aj spolu so spálňou, potrebovali klienti rozdelenie priestoru ako funkčne, tak aj esteticky. V tomto prípade pomohli závesy zavesené v koľajnicovom profile s motorom. Dekorácie sú ladené k dizajnu apartmánu, nie len farebne, ale aj materiálovo. Na fotografii nad textom sme vyznačili miesto, kde sa nachádza motor.

Aby ste mali lepšiu predstavu, ako to funguje, pozrite si naše video: 

Koľajnice ovládané motorom

Nie len kancelárie, firemné budovy či hotely využívajú motorické koľajnicové systémy. Motorický ovládané okenné dekorácie bežne užívajú aj klienti v rodinných domoch, v apartmánoch alebo v bytoch. Koľajnice ovládané motorom vedia pomôcť ich užívateľom z viacerých hľadísk.

Dnes už aj pri stavbách rodinných domov majitelia premýšľajú s predprípravou elektrického vedenia či už na motorické ovládanie závesov alebo na zavedenie led svietidiel.

motorické kolajnice

Odťahovanie a zaťahovanie závesov v pohodlí zo sedačky

Pokiaľ potrebujete vyriešiť tienenie v interiéroch, kde sú naozaj veľké sklenené plochy a pravidelné odťahovanie a zaťahovanie Vás môže zaťažovať, vyriešte to inak. Objednajte si okenné dekorácie s motorickými koľajnicami a jednoduchým kliknutím tlačítka na ovládači viete manipulovať so závesmi a záclonami ako potrebujete.

stropne_kolajnicove_profily

Motoricky ovládané okenné dekorácie reagujú aj na dotyk. Stačí naznačiť zatiahnutie závesu a systém na to reaguje. Taktiež to je aj pri odtiahnutí okennej dekorácie. Je niekoľko možností ako využiť elektricky poháňané koľajnice, stačí sa rozhodnúť, čo potrebujete práve Vy. Možno máte kancelárie, kde je potrebné tieniť viacero veľkých okien a vďaka takýmto koľajniciam si ušetríte čas a zvýšite komfort. 

Takéto systémy už bývajú kompatibilné s väčšinou ďalších systémov na automatické ovládanie.

Rímske rolety na ovládanie

rimska_roleta_na_ovladanie

Rímske rolety sú v posledných rokoch žiadanou okennou dekoráciou. Ide o riešenie, ktoré je prienikom medzi závesmi, záclonami a žalúziami. Keďže sa rímske rolety šijú z dekoračných textílií ako závesy, je možné ich prať. V mnohých prípadoch dopĺňajú moderný interiérový dizajn a dnes už si ich viete objednať aj s motorom a ovládať vyťahovanie a sťahovanie jednoducho ovládačom. Čo Vy na to?

Pozrite si krátke video, ako sa rímska roleta s motorom ovláda na diaľku:

Prečo používať motorické mechanizmy na závesy a záclony?

  • ak máte atypické veľké okná a potrebujete riešiť tienenie 
  • v prípade zatemňujúcich závesov s vyššou gramážou, vo veľkých rozmeroch Vám zjednodušia každodennú manipuláciu pri odťahovaní a zaťahovaní
  • ak máte v rodine imobilných rodinných príslušníkov, určite im pomôže motorické riešenie 
  • v priestoroch, kde sú ťažko dostupné miesta pomáhajú práve závesné mechanizmy ovládané ovládačom
  • motorické mechanizmy sú kompatibilné s mnohými systémami na automatické ovládanie budov
  • v budovách, kde je veľa okien, to ušetrí čas

kolajnice_na_ovladanie

V tomto prípade ide o komfort a s tým je spojená aj vyššia investícia. Motorické koľajnice sa pohybujú v cenách od cca 600€ s DPH a vyššie. Cenu určuje rozmer profilu ako aj dodatočné tvarovanie koľajníc (napr. ak majú mať aj ohyby). V prípade, že potrebujete motorické koľajnice na viac okien, stačí Vám jeden ovládač, na ktorom je niekoľko kanálov a Vy môžete okenné dekorácie odťahovať a zaťahovať na oknách  jednotlivo alebo aj naraz. 

biele_motoricke_kolajnice

Ak Vás zaujali motorické systémy na okenné dekorácie a ste pripravení investovať do kvality a vyššieho komfortu, až luxusu, neváhajte kontaktovať našu firmu. V prípade, že si nie ste istý motorickými koľajnicami, radi navrhneme aj iné riešenia pre Vaše potreby tienenia a dekorovania okien.