0918 311 682

Rímske rolety z tkanín, čiže látkové rolety na okno už nie sú žiadnou novinkou v oblasti okenných dekorácií. Keďže plnia viacero funkcií, môžem povedať, že sa stali populárnejšími ako žalúzie. Do akej skupiny patríte Vy? Obľubujete rolety a už ich aj využívate vo svojej domácnosti  alebo to nie je nič pre Vás?

Prečo si vybrať rímske alebo látkové rolety?

Potrebujete ošatiť Vaše okná a záclony so závesmi považujete za “nudnú klasiku?“ Chcete oživiť Váš domov vkusným, no zároveň netradičným spôsobom ? Ak hľadáte niečo modernejšie alebo máte menší interiér, kde už veľa miesta zaberá samotný nábytok, siahnite po rímskych roletách. Je to riešenie, ktoré spája v sebe niekoľko funkcií.

latkove_rolety

Spojenie funkčnosti a krásy

Rímske rolety sú v súčasnosti veľmi obľúbenou a vyhľadávanou dekoráciou na okná. Dôvodov je mnoho. Ich bohaté využitie v klasických i moderných interiéroch, dômyselná konštrukcia v kombinácii s jednoduchou manipuláciou, nenáročná údržba či široké spektrum farieb a vzorov.

Vďaka tomu, že rímske rolety je možné ušiť z dekoračných textílií, aj zo záclonových materiálov, či zatemňujúcich látok, sú použiteľné takmer v každom interiéri. Môžu mať funkciu zatemnenia, estetickú čiže dekoratívnu funkciu alebo vedia nahradiť klasické záclony.

moderna_roleta_na okno

Princíp rímskej rolety

Aby ste mali lepšiu predstavu, ako táto originálna textilná dekorácia funguje, odpovieme si na zopár základných otázok.

Z čoho sa roleta skladá? Z dvoch základných častí – mechanizmu s príslušenstvom a dekoračnej tkaniny pripevnenej k hliníkovej lište alebo kazete pomocou suchého zipsu.

Ako je to s montážou, je náročná?

Táto otázka napadne as každého, kto s rímskou roletou nemá osobnú skúsenosť. A naša odpoveď je…

Montáže sa vôbec nemusíte obávať, pre priemerného domáceho kutila je to záležitosť 15-tich minút. Úchyty na roletu sa montujú do steny alebo stropu pomocou hmoždiniek a skrutiek. Potom už len stačí jednoducho pripevniť roletu na úchyty a je to !

roleta_romantika

Úplne vytiahnutá roleta má 20-35 cm v závislosti od jej druhu. Tento fakt treba zohľadniť pri aplikácii úchytov do steny, aby Vám tkanina nezavadzala pri otváraní a zatváraní okna. Nemusí to byť nutnosť, ak otvárate okno len raz za čas, alebo využívate len vetranie „cez vetračku“.

Ak nemáte dostatok priestoru na inštaláciu do steny, nezúfajte. Mechanizmus s tkaninou je možné pripevniť aj priamo na rám okna pomocou špeciálnych úchytov – bez vŕtania.

Je ovládanie rolety náročné?

Práve naopak, vďaka dôvtipnej konštrukcii je manipulácia naozaj veľmi jednoduchá– pomocou šnúrky či korálkovej retiazky na boku rolety v závislosti od zvoleného mechanizmu (šnúrkového alebo kazetového). Môžete ju jednoducho vytiahnuť do ľubovoľnej polohy, pričom sa vytvárajú pravidelné sklady tkaniny, takže roleta vyzerá z každého uhla úžasne 🙂

zaclonove_rolety

„Vychytávka“ v podobe záclonovej rolety

Roleta namiesto záclon? Samozrejme!

Rímske rolety sa šijú aj zo „záclonoviny“ (voál, prípadne organza), takže starú dobrú klasiku môžete pokojne vymeniť za modernú dekoráciu. Buďte o krok vpred a rozhodnite sa pre štýlovú zmenu ešte dnes.

Dvojitý efekt – DUO rímske rolety na okno

Estetické spojenie záclony a závesu – to sú DUO rímske rolety.

Originálne riešenie pre všetkých, ktorí sa chcú odlíšiť a zaujať. Duo roleta obsahuje dva nezávislé šnúrkové ovládania na regulovanie dĺžky – po pravej a ľavej strane. Je toľko možností byť iný!

Vyberte si tú pravú roletu pre Váš interiér

Dizajn interiéru a bytových doplnkov musí byť Vášmu srdcu blízky. Bez toho to proste nejde… Práve preto ponúkame tkaniny rôzneho zloženia, vzorov a farieb, lebo každému sa páči niečo iné – krásna rozmanitosť, ktorá dáva domovu šťavu. Prikláňate sa k jednofarebným doplnkom alebo máte radi výrazné vzory? Odrážajú Vašu povahu prírodné zemité odtiene alebo odvážne sýte farby?

roleta v kasickom style

Dekoria šije s láskou pre Vás všetkých! Staňte sa na malú chvíľku dizajnérom, popustite uzdu fantázii a navrhnite si vlastnú jedinečnú rímsku roletu. My Vám ju s radosťou ušijeme na mieru a premeníme Vašu predstavu na realitu.

Zjednodušte si život používaním roliet

Myslíme nato, že nikto nechce stráviť voľný čas zdĺhavým a zložitým ošetrovaním dekorácií. To je ďalšia skvelá výhoda rímskych roliet – nenáročná údržba. Tkanina je pripevnená k hliníkovej lište pomocou suchého zipsu, takže nie je nič jednoduchšie ako látku sňať a hodiť do práčky.

rimska_roleta_dekoria

Všetky cesty vedú k rímskej rolete

  • Originálna okenná dekorácia
  • Multifunkčnosť – tieni i dekoruje zároveň
  • Kvalitný mechanizmus s ľahkým ovládaním
  • Jednoduchá montáž
  • Nenáročná údržba – možnosť prania v práčke
  • Pestrosť využitia materiálov
  • Cenová dostupnosť

Ak sa s nami chcete podeliť o Vaše skúsenosti s látkovými či rímskymi roletami, pošlite nám fotografie do komentára pod článok.

Nechajte si od nás poradiť pri obliekaní Vašich okien 😉