0918 311 682

Dnešná doba nám ponúka nespočetné množstvo možností pri výbere mechanizmov pre okenné dekorácie. Výber je naozaj veľký, či už pri riešení dizajnu alebo architektúry. Klienti k nám prichádzajú s dopytmi na okenné dekorácie na klasické okná ale aj na okná atypické – strešné okná, či dokonca okná okrúhle alebo trojuholníkové. V každom kroku výberu mechanizmov je potrebné prihliadať na to, aby daný zvolený mechanizmus slúžil klientovi takmer bez obmedzení, bol zabezpečený plynulý chod mechanizmu a nenáročná údržba do budúcnosti.

kolajnice s krycou listou

V tomto článku sa dočítate, ako správne zvoliť mechanizmus pre zavesenie okenných dekorácií do Vášho interiéru, výhody mechanizmov a ich technické parametre. Predstavíme si koľajnice – hliníkové profily, koľajnice s prekrytou pohľadovou časťou, motorické mechanizmy, rímske rolety a iné.

Garnížová tyč na široké okno? Žiadny problém

priechodne_garnizove_tyce

Štýl interiéru a v ňom použité doplnky častokrát rozhodnú o voľbe mechanizmu. Garnížová tyč je správnou voľbou v interiéri, ktorý si žiada mechanizmus takzvane „priznať“. Ako riešiť garnížovú tyč na veľké a široké okná? V tomto prípade je potrebné zvoliť priechodné tyče a nie klasické.

Nosníky klasickej garnížovej tyče zabraňujú plynulému prechodu dekorácií.

Táto bariéra je odstránená pri použití priechodných tyčí, kde sa háčiky pripevnené na dekoráciách hladko kĺžu v drážke profilu takejto garníže popod nosníky. Priechodné garnížové tyče je teda možné ľubovoľne napájať tak, aby dekorácie pokryli aj napr. okná so šírkou nad 6 m.

Zjednodušte si manipuláciu s väčšími závesmi a záclonami

stropne_kolajnice

Biely hliníkový profil montovaný do steny alebo do stropu je tým mechanizmom, po ktorom naši klienti siahajú najčastejšie. (variant: jednokoľajové alebo dvojkoľajové vedenie)

Uľahčuje manipuláciu s veľkými závesmi či záclonami. Jednoduchú manipuláciu ocenia najmä majitelia domácností s vysokými stropmi, alebo majitelia hotelov, kde je potrebná rýchla a hladká manipulácia a nenáročná údržba dekorácií.

Hliníkový profil (alebo koľajnica) má montážny otvor, cez ktorý jednoducho dekorácie vytiahnete spolu s naklikávacími háčikmi. Nové koľajnice majú výhodu, že naklikávacie háčiky môžete naklikať v ktoromkoľvek mieste koľajnice.

Koľajnice so zakrytou pohľadovou časťou – estetické a praktické

Jednou z veľkých výhod koľajníc s prekrytou pohľadovou časťou je to, že skryjú technickú časť mechanizmu. Háčiky zakliknuté do riasenky, či samotný mechanizmus (koľajnica) sa teda nachádzajú za prednou krycou lištou. Tento závesný profil je možné objednať z výberu viacerých farebných prevedení.

Rímske rolety – moderné a nadčasové

Rímske rolety sú vhodné do klasických či vidieckych interiérov, ale aj do moderných domácností, či kancelárskych priestorov. Ich všestranné využitie robí rímske rolety obľúbenou dekoráciou u mnohých klientov.

zaclonova_rimska_roleta

Rímske rolety dodávame s mechanizmami kazetovými alebo šnúrkovými. Je možné ich namontovať do steny, stropu alebo priamo na okenný rám pomocou špeciálnych úchytov. Montáž do okenného rámu dokáže vyriešiť problém s dekorovaním strešných okien, kde sa tkanina posúva po mechanizme po bočných lištách.

Novinkou v ponuke rímskych roliet, sú rímske rolety „TOP DOWN“, ktoré umožňujú roletu vyťahovať horizontálne v oboch smeroch (aj zdola-hore a taktiež zhora-dole).

rimska_roleta_na_mieru

Výkonné systémy pre manipuláciu s veľkými dekoráciami – motorické mechanizmy

V dnešnej dobe hľadáme čo najviac riešení do domácnosti, ktoré by nám uľahčili každodenný život. Toto s určitosťou platí aj pri okenných dekoráciách. Klient požaduje jednoduchú manipuláciu, ľahkú údržbu a dlhú životnosť.

zavesy_na_motoricke_ovladanie

Klasický hliníkový profil, koľajnica s prekrytou pohľadovou časťou či rímske rolety. Tieto mechanizmy dnes už nie je problém zabezpečiť ako mechanizmy motorické. Zabezpečia Vám pohodlie a  sú jednoducho ovládateľné pomocou ovládača z Vašej sedačky, alebo od kuchynského stola.

Zabezpečte si tienenie pomocou Plissé žalúzií

Plissé žalúzie sa montujú priamo do okenného rámu, teda do zasklievacej lišty. Tkaninu plissé žalúzií je možné vyťahovať zhora aj zdola a tak vyriešiť zatienenie interiéru podľa toho, ako to aktuálne potrebujete.

vzorovane_plisse_rolety

Ich použitie je žiadané v interiéroch, kde má klient zvýraznenú väčšiu časť plochy okolo okien, napríklad dekoračnou omietkou alebo tapetami.

Ak potrebujete zabezpečiť intimitu a tienenie v domácnosti či kancelárii, ale nemáte priestor pre kombináciu záclony a závesu, plissé žalúzie budú tou správnou voľbou pre Vás.

Nie ste si istý jedným riešením? Kombinujte…

Kombinácia mechanizmov pre Vaše závesy či záclony prináša mnoho výhod. Vyriešite takto viacero problémov naraz. Riešenie sa dá nájsť takmer vždy.

kominacie_mechanizmov

Výber mechanizmu tvorí neodmysliteľnú súčasť výberu okenných dekorácii. Správne zvolený mechanizmus Vám uľahčí denno-denný život vo Vašej domácnosti a prinesie Vám radosť z textílií vo Vašom interiéri.

Radi Vám poskytneme kompletné služby od výberu mechanizmu až po realizáciu samotnej montáže mechanizmu, žehlenia, riasenia a vešania dekorácií. Okenné dekorácie spolu so závesnými mechanizmami riešime s klientmi na objednávku. Neváhajte nás kontaktovať.