0918 311 682

Zjednodušte si manipuláciu s väčšími závesmi a záclonami

Biely hliníkový profil, GIADA, montovaný do steny alebo do stropu je tým mechanizmom, po ktorom naši klienti siahajú najčastejšie. Jedná sa ekonomický variant, ktorý je minimálne viditeľný. Z ponuky si môžu vybrať variant s jednokoľajovým alebo dvojkoľajovým vedením prípadne spojiť viacero vedení do požadovaného viackoľajového profilu.

V prípade, že využívate závesy aj záclony súčasne, určite odporúčame 2 koľajnicový profil, pričom každá z okenných dekorácií má svoju koľajnicu, po ktorej sa môže neobmedzene pohybovať.

Hliníkový profil GIADA je možné ohýbať po stranách, alebo vytvárať oblúky a prispôsobiť ho tak v rohových častiach resp. v miestnostiach s oválnymi stenami.

Dizajnové riešenie s prekrytou pohľadovou časťou

DECOLINO, alebo koľajnice s prekrytou pohľadovou časťou, sú vhodným riešením pre klientov, ktorý dávajú vyšší dôraz na estetický vzhľad. Z hľadiska funkčnosti sa jedná o rovnaký typ profilu s dvojkoľajovým vedením ako v prvom prípade, hlavným rozdielom a zároveň jednou z veľkých výhod koľajníc s prekrytou pohľadovou časťou je, že je skrytá technická časť mechanizmu. Háčiky zakliknuté do riasenky, či samotný mechanizmus (2-koľajnica) sa teda nachádzajú za prednou ozdobnou krycou lištou. Koľajnicový profil Decolino je možné vyrobiť vo viacerých farebných vyhotoveniach.

Montáž + príslušenstvo

Ponúkané koľajnicové profily majú montážny otvor (prekrytý gumenou záslepkou na fotografiách), cez ktorý jednoducho dekorácie vytiahnete spolu s naklikávacími háčikmi, ktoré sú súčasťou okenných dekorácií aj počas prania alebo sušenia (treba dbať na to, aby boli všetky háčiky „zavreté“).

Nové typy koľajníc (GIADA, DECOLINO) majú veľkú výhodu, že naklikávacie háčiky môžete naklikať pri inštalácií závesov alebo záclon v ktoromkoľvek mieste koľajnice a nemusíte ich „zasúvať“ jeden po druhom cez spomínaný montážny otvor na okraji. Ušetrí Vám to nielen čas, ale aj vtipné situácie, kedy musíte kvôli zabudnutému háčiku vyťahovať celú niekoľkometrovú dekoráciu a opätovne ju postupne inštalovať.

Balenie obsahuje všetky potrebné súčasti na montáž do STROPU vrátane krycích prvkov a háčikov podľa dĺžky samotných profilov. V prípade, že máte záujem o montáž koľajnicových profilov na stenu, pri oboch typoch je možné dokúpiť špeciálne nosníky, ktoré nie sú bežnou súčasťou balenia.

V prípade záujmu o koľajnicové profily nám prosím pošlite e-mail na studio@ovitex.sk, prípadne nás telefonicky kontaktujte na: +421 918 311 682 .