0918 311 682

V roku 2017 sme spolupracovali na mnohých projektoch a dnes sa s Vami podelíme o inšpirácie interiérov, kde sa ocitol náš realizačný tím. Musíme sa priznať, že to nebolo len na Slovensku, ale aj za našimi hranicami. Štýly interiérov sa striedali od klasických po moderné a iné.

A čo vy? K akému štýlu zariadenia inklinujete? Máte radšej v interiéri minimalizmus alebo sa cítite dobre v romantickom štýle a užívate si rôzne originálne bytové doplnky?

Francúzsky romantický štýl

francuzsky romanticky styl

Romantický ladený interiér vo francúzskom štýle sa nesie v dome, kde sme závesmi dotvárali miestnosti navrhnuté Zuzanou Kulichovou (Návrhy interiérov). Západ slnka a svetlo krásne dotvorili atmosféru daného priestoru. Na závesy sa použila tkanina so štruktúrou, ktorú je vidieť len pri pohľade z blízka. Dekoračné úchyty k uchyteniu závesov vyzdvihli romantický štýl. Závesy sú zároveň funkčné, večer si ich majitelia môžu zastrieť a vytvoriť si tak intímnejšiu atmosféru po zapálení svietidiel.

Moderný minimalistický štýl

moderny interier

Druhá fotografia sa nesie v modernom skôr minimalistickom štýle. Drevená podlaha a nábytok doplnené o textílie v šedých odtieňoch. Jemnosť a mäkkosť v interiéri vytvára dlhá, biela, nariasená záclona na oknách. Akcent v tomto priestore by dodali farebné vankúše s výrazným odtieňom (sýto žltá, zelená alebo tyrkysová) aj v kombinácii so vzorom.

Eklektický štýl

interier 2017_ovitex

Interiér na tretej fotografii doslova spieva. Kombinácie materiálov, vzorov a viacerých štýlov rozohrali energiu v priestore. Asi nie každý je naklonený takémuto dizajnovému riešeniu, ale musíte uznať, že to má niečo do seba. Kárované závesy sú z kolekcie Edinburg, tkanina 115-80.

Ak Vás zaujal eklektický štýl, viac o ňom si môžete prečítať v článku: Ako na eklektický štýl

Retro štýl

farby v interieri

A máme to tu, odvážne kombinácie farieb a jednoduchosť v bielych stenách s bielymi závesmi a drevenou podlahou. Tento interiér odráža charakter domácich a nesie v sebe retro štýl a teplo domova. V hlavnej úlohe je tu farebný nábytok. Príjemné pôsobiaci interiér, kde je cíti pokojnú atmosféru a máte chuť sadnúť si na kreslo a prečítať si dobrú knihu. Čo poviete?

Klasický štýl

klasicky styl

Aj dnes je neodmysliteľnou súčasťou architektúry klasický štýl. Vždy sa nájdu majitelia domov, ktorý cítia v krvi históriu a potrebujú to odraziť vo svojej domácnosti. Závesy a záclony zavesené na garniži vo farbe zlatý antik, masívny tmavý drevený nábytok, stropné dekoračné lišty a drevené obklady na stenách, to všetko spolu pôsobí honosne a elegantne. S použitím krištáľových lustrov a modernej interiérovej dlažby dýcha v interiéri luxus.

Inšpirácie riešenia okenných dekorácií nájdete aj na našej web stránke pod hotelovými referenciami: http://www.ovitex.sk/referencie/

Bohatý výber závesov a záclon dnes otvára dvere tvorivosti, originálnosti a výnimočnosti. Užívajte si život, nech každá vec má pre Vás energiu a viete sa z nej tešiť. Zahoďte strachy z používania farieb v interiéri a doprajte si zmenu.

Kúpa nových okenných dekorácií na mieru  z kvalitných materiálov má svoju cenu, no ide o investíciu aj niekoľko rokov a s tým je potrebné počítať. Ak máte záujem, navštívte naše Štúdio Ovitex a bezplatne Vám pripravíme cenový návrh podľa rozmerov okien a vybratých tkanín.