0918 311 682

Interiérový dizajn je tvorivá scéna, kde dnes môžeme popustiť uzdu svojej fantázii, či už pri výrobe nábytku na mieru alebo pri okenných dekoráciách: závesy, záclony na okno, či rímske rolety. V nasledujúcich riadkoch Vám predstavím krásny projekt, kde sa z obyčajného apartmánu s malou rozlohou stala útulná izbietka ako vystrihnutá z drevenice.

interierovy_dizajn

Drevenica v apartmáne

V prípade apartmánu pod Vysokými Tatrami mal klient o zariadení danej miestnosti od začiatku jasnú predstavu. Chcel vniesť do apartmánu atmosféru drevenice a musíme uznať, že sa mu to vydarilo v každom detaile. Drevený nábytok na mieru, kované doplnky ako luster a lampy nad posteľami, drevené žalúzie v odtieni dreva nábytku a tkaniny, vďaka ktorým sa uzavrel krásny dizajnový koncept.

Pokiaľ hľadáte závesy na okná do drevenice alebo zrubu, prečítajte si aj náš ďalší článok: Čo dať na okná drevenice, chaty alebo zrubu?

Nábytok na mieru

Nekončiace možnosti výroby nábytkov na mieru otvárajú dvere každému. Kto túži zariadiť si interiér do detailov a nemá priestor sa obmedzovať štandardnými rozmermi postelí, skríň a stolov, už nemusí mať obavy. Ako v zahraničí, tak aj na Slovensku nájdeme mnoho firiem, ktoré sa venujú práve tejto krásnej práci. Doslova pomáhajú klientov užívať si každodenný život vo svojich domácnostiach.

nabytok_na_mieru

Aj v apartmáne v štýle drevenice je vidieť, že drevený nábytok vytvoril akoby konštrukciu dizajnu hlavnej myšlienky. Nehovoriac o správnom výbere svetlého odtieňa v malom interiéri.

Čaro textílií v interiéri

Myslím, že nie je potrebné „ospevovať“ čaro textílií v interiéri, akonáhle sa pozrieme na nasledujúcu fotografiu apartmánu. Nie len koberec na zemi vytvára teplo. Akoby čerešničkou na torte pri zariaďovaní akéhokoľvek interiéru na bývanie, či už len na občasné prespávanie, sú textilné bytové doplnky a okenné dekorácie.

Výber tkanín je niekedy naozaj náročný. Prvoradý je pre nás vždy pocit a následne môžeme pozerať aj na ďalšie faktory. Zohľadňujeme farby stien, odtieň podlahy, materiál nábytku, čoraz častejšie nám zužuje výber použitá tapeta na stene, hlavne ak má vzor. Takýmto postupným spoznávaním interiéru a jeho majiteľa zužujeme výber použitia textílií.

zavesy_do_drevenice

Spolupráca s interiérovým dizajnérom

Čoraz častejšie sa nám stáva, že výber závesov a záclon bol ukončený po grafickom návrhu architekta alebo dizajnéra. Klienti nás už navštívia s hotovým návrhom, kde vidíme, čoho sa pridržiavať aj pri výbere okenných dekorácií alebo bytového textilu. Je pravdou, že nie raz sme nakoniec návrh pozmenili a prepracovali už navrhnutú koncepciu. Veď všetko je dovolené a dôležité je, aby sa domáci cítili príjemne.

zavesy_na_okno

Aké problémy sme potrebovali vyriešiť?

  • Tienenie počas horúcich dní
  • Pocit intimity
  • Estetický vzhľad interiéru

Mnoho interiérov dnes rieši v spálni tienenie. Nielenže sa potrebujú domáci „schovať“ pred pohľadmi z exteriéru, ale je veľmi podstatné pre zdravý spánok relaxovať naozaj v tme. A ďalším problémom sú letné horúce dni, kedy sa aspoň doma potrebujeme schladiť a oddýchnuť si od náročných horúčav.

S tým všetkým Vám pomôže správny výber okenných dekorácií (zatemňujúcich) a kvalitné garníže. Najčastejšie na okná do spálni, kde je spánok na prvom mieste, navrhujeme zatemňujúce závesy.

Pocit intimity je pre väčšinu z nás dôležitý. Oddeliť sa v našej domácnosti od okolitého sveta a užívať si svoj čas, priestor a svoju rodinu.

A nie v poslednom rade túžime po krásnej domácnosti, z ktorej sa tešíme my a aj naši hostia pri návšteve. Na estetiku dohliadajú väčšinou ženy, ale my vieme, že je mnoho manželov a tí si tiež dajú záležať aj pri výbere závesov, záclon a bytového textilu.

Apartmán sme obliekli do látok v teplých odtieňoch k hlavnému materiálu nábytku. Béžové odtiene podčiarkli farebné kvetované krátke závesy na okná.

drevene_zaluzie_ovitex

Dôležité v danom apartmáne bolo vyriešiť aj tienenie a intimitu pri tak veľkých oknách. Premýšľali sme nad viacerými možnosťami, no po tom ako majiteľ tohto interiéru zbadal drevené žalúzie a odtieň, ktorý korešpondoval s nábytkom, bolo výber jasný.

Drevené žalúzie sa montovali do tmavých rámov okien a nie lenže spĺňajú úlohu zatemnenia a vytvárajú pri večernom svietení intimitu obyvateľom, ale zohrali veľkú úlohu, aj čo sa týka estetického vzhľadu.

Jedna miestnosť dve izby

Poslednou špecialitkou je „deliaci“ záves v drevenej lište. Vďaka nemu môžu domáci predeliť izbu na dve miestnosti. Záves funguje na motorickej garniži, ktorá je ovládaná ovládačom. Luxus, komfort a krása v jednom. Príjemné vyriešenie oddelenia oddychovej časti miestnosti od kuchyne. Motorické mechanizmy sa používajú čoraz častejšie a vyrábajú sa na mieru. Ide o kvalitné profily a vyššiu cenovú kategóriu závesných mechanizmov na okenné dekorácie.

Ako sa Vám pozdáva konkrétne riešenie tienenia a dekorovania v spomínanom apartmáne? Inšpirovalo Vás to? Ak práve riešite novostavbu, prerábanie domu, chaty alebo apartmánu, nahliadnite do galérie našich realizácií alebo nás kontaktujte.