0918 311 682

Za oknom mráz, stromy pokryté inovaťou, mrazivé ticho a pokoj. Tak, ako sa každoročne príroda ukladá na zimný spánok, v človeku sa ozýva prirodzená túžba zútulniť si svoj príbytok, v ktorom prečká zimu. Predzvesť dlhých chladných večerov, ktoré nás čakajú najbližšie mesiace, však nie je dôvodom na smútok či letargiu, práve naopak. Je to obdobie, ktoré nám ponúka príležitosť spomaliť a dopriať si viac času pre seba. Či sa rozhodnete pre dobrú knižku, obľúbený film, alebo  len sladké leňošenie, to už necháme na vás. My sme pre vás pripravili niekoľko jednoduchých tipov, ktoré sa postarajú o to, aby ste si mohli toto zimné obdobie užívať plnými dúškami.

kolekcia edinburg

1. Textílie a harmonické ladenie farieb

Vedeli ste, že je to práve bytový textil, ktorý skutočne dotvára štýl vášho  príbytku? Dokáže ho zútulniť, rozjasniť či utlmiť. Všetko závisí od použitých materiálov a farieb, ktoré pridávajú na jemnosti, pestrosti a osobitosti celého priestoru. Na jednotlivé sezóny je dobré mať doma v zásobe viacero typov textilných doplnkov, ktoré môžete podľa potreby či nálady  obmieňať. Ak sa rozhodnete zútulniť svoje bývanie s Dekoriou, vybrať si môžete zo širokej ponuky tkanín rôznych štruktúr, vzorov a farieb. Jednotlivé kolekcie medzi sebou príjemne ladia a výborne sa dopĺňajú, vďaka čomu si viac nemusíte lámať hlavu s hľadaním vhodných kombinácií textílií.

tkaniny06

2. Vytiahnite deky a prikrývky

Počas mrazivých večerov sa našimi neodmysliteľnými spoločníkmi stávajú hrejivé deky a prikrývky. Je dobré mať ich neustále po ruke, preto ich môžete niekam pekne naukladať, alebo len tak položiť na operadlo kresla či pohovky. Docielite tak veľmi príjemný a útulný vzhľad celej miestnosti. Jednu deku si môžete nachystať napríklad aj k nohám postele. V prípade, že vám bude v noci zima,  stačí si ju prehodiť cez paplón.

kolekcia quadro

3. Obklopte sa vankúšmi

Pri vankúšoch platí pravidlo – čím viac, tým lepšie. Okrem toho, že zvyšujú naše pohodlie, dizajnéri ich často používajú na farebné dolaďovanie a zjednocovanie interiéru. Vankúše môžu byť malé, veľké, v rôznych tvaroch, materiáloch a farbách. Najlepšou voľbou sú také, ktoré majú odnímateľné poťahy. Okrem ich ľahkej údržby určite oceníte aj možnosť rýchlej zmeny vzhľadu celej miestnosti.

vankúše dekoračnévankúše dream and fun

4. Niet nad živý oheň

Svietnik-skleneny

Najčastejšia asociácia, ktorá sa ľuďom spája s predstavou príjemne a útulne pôsobiaceho interiéru, je oheň. Pokiaľ nepatríte medzi šťastlivcov, ktorí majú doma krb, správnu atmosféru si ľahko dotvoríte za pomoci sviečok umiestnených v lampášoch a svietnikoch.

5. Vytvorte si svoj vlastný kútik

Odborníci tvrdia, že každý človek by mal mať miesto, kam sa bude môcť v prípade potreby, aspoň na pár minút denne, ukryť pred okolitým svetom. Je možné, že takýto kútik už doma máte, len ste si to doposiaľ neuvedomili. Môže ísť napríklad o obľúbené kreslo, sedací vak alebo čalúnenú taburetku umiestnenú pri okne, kam sa z času na čas radi uchýlite so šálkou kávy alebo časopisom.

Edinburgh 001

Veríme, že sme Vás inšpirovali a prajeme Vás hrejivé zimné dni 🙂