0918 311 682

Jedným z bytových doplnkov, ktoré majú veľký vplyv na interiérový dizajn, sú vankúše. Majú silu zmeniť celkový vzhľad izby. S vankúšmi sa dá doslova hrať, či už ide o spálňu, obývačku, detskú alebo hosťovskú izbu. Nové obliečky na vankúše spravia vždy radosť. Možnosti tvorivosti sú nekonečné a tak svet dekoračných vankúšov má takmer neobmedzené možnosti.

dekoracne_vankuse_na_postel

Výplň dekoračných vankúšov

Ešte aj dnes sa stáva, že vidíme „spľasnuté“ vankúše napriek tomu, že dokážu pokaziť celkový „look“ a narušiť atmosféru v priestore. Výplň dekoračných vankúšov má za cieľ vytvoriť nadýchaný vzhľad dekorácie. V tom prípade je potrebné mať kvalitné výplne. Najlepším variantom je ak má zips a výplň je možné po nejakom období používania doplniť.

V tomto prípade môžeme poradiť výplne na zips s polyesterovým vláknom, ktoré je možné prať pri  90°C. Ide o polyesterové výplne, ktoré dodávame do hotelov, penziónov, apartmánov a ďalších prevádzok.

kombinacia_vankusov

Dekoračné vankúše v spálni

„Vždy sa sústreďte na detail. Posledné detaily, ako prikrývky a vankúše môžu všetko podstatne zlepšiť, najmä v spálni.“ 

Nate Berkus, dizjanér

zelene_vankuse

Ako ste si prečítali v citáte, dekoračné vankúše v spálni majú doslova svoju hlavnú úlohu. Ich výber, kombinácia a použitie dotvárajú kompozíciu na posteli a vedia pomôcť celkovému vzhľadu spálne. Tu vidíme, že by sme to nemali podceňovať.

Každý z nás sme výnimočný a tak aj pristupujeme k výberu vankúšov do spálne. Niekomu tieto textilné doplnky prekážajú a zas na druhej strane sú tí, čo si bez nich nevedia predstaviť život 🙂

Vankúše na sedačke

Sedačka a bez vankúša? Tak to nie. Komu z Vás nechýbajú dekoračné vankúše na Vašej pohovke?  Priznajme si, že už len keď vidíme ako si niekto zladí obliečky na vankúše na sedačke so závesmi na okne, ako to skvelé pôsobí. Však? Hneď nám to udrie do očí, ako sa vraví a naladí to príjemný pocit. Maličkosti vedia robiť divy a taj je to aj vo svete dekoračných vankúšov.

vankuse_na_sedacku

A z funkčného hľadiska nezabúdajme na „TV maniakov“ 😉 , ktorí si potrebujú podoprieť pri sledovaní filmov a seriálov hlavu. Vankúše na sedačke vedia vytvoriť pohodlnejšie sedenie.

Veselé dekoračné vankúše

Do izieb akými sú detské, študentské a hosťovské izby sa dajú použiť aj veselé dekoračné vankúše. Pár milých kúskov, ktoré našim deťom a blízkym vyčaria vždy úsmev na tvári. Nie jeden drobec má svoj obľúbený vankúšik a berie si ho so sebou aj na rodinné výlety. Pripomína mu jeho útulnú posteľ a izbičku, ktorá ho čaká doma.

vankuse_v_detskej_izbe

Dnes sú dostupné rôzne obliečky na vankúše s vytlačeným motívom: zvierat, geometrických vzorov, kvetov, animovaných postavičiek a ďalšie. Niekedy si človek až nevie vybrať ako sa vraví.

hra_s_vankusmi

Ak hľadáte tento typ dekoračných obliečok, nahliadnite do ponuky DREAM & FUN.

V študentských izbách si už staršie deti vyberajú aj väčšie rozmery a iné tvary vankúšov, ktoré používajú na miesto stoličiek  pre svojich priateľov. V tomto prípade odporúčame obliečky z poťahových textílií.

Nahliadnite do ponuky e-shopu Dekoria.sk: tkaniny vhodné aj na čalúnenie.

Dizajnérske kúsky

Dnes sa navrhujú a realizujú interiéry, kde je všetko takpovediac vyšperkované do posledného detailu. A výnimkou nie sú ani dekoračné vankúše, ktorých obliečky môžu mať výnimočnú potlač, výšivku alebo sú vyrobené z netradičného materiálu, či atypického tvaru. Ide o dizajnérske kúsky a tie si mnohí z nás dokážu vyrobiť aj sami. Však?

uzlove_vankuse

Ďalšie skvelé využitie vankúšov:

  •  v detskej izbe ich použite aj ako opierku k posteli, aby sa deti neudreli o stenu
  •  alebo ako náhradu čela postele, krásny dizajnový prvok

Plusy používania dekoračných vankúšov:

  •  na prvé miesto dávame pozitívny vplyv na interiérový dizajn
  •  pohodlnejší relax na sedačke alebo posteli
  •  skvelý nástroj na doladenie farebnej osnovy v miestnosti
  •  ekonomický model riešenia zmeny v interiéroch

zlte_vankuse

Či už patríte do kruhu milovníkov dekoračných vankúšov alebo ich nechcete mať vo svojej domácnosti, musíte uznať, že v interiéri, kde nie je ani jeden vankúš, cítiť jeho nedostatok. Je to doslova doplnok (niečo dopĺňa) a má rôzne využitia.

Pestrofarebné dni Vám prajeme…