0918 311 682

Kedy sa môžeme cítiť v práci skvele? Ak máme príjemné prostredie, kde sme vítaný a čaká nás tam niečo viac ako len pravidelné pracovné úkony, do ktorých nemôžeme dať ani štipku svojej esencie. Nemyslíte? Vnímate na Slovensku firmy, ktoré sa o svojich zamestnancov starajú a pripravujú im pôdu, kde môžu rásť? Asi to nie je nejakým trendom, čo vnímam vo svojom okolí. Napriek tomu verím, že sa to dá.

Ovitex je viac ako firma

Na prvom mieste sú tu ľudia a človečinou to u nás naozaj „smrdí“. Ja som vstúpila do kolektívu, kedy sme mali ešte roztrúsené pracovné strediská: predajňa, sklad aj kancelárske priestory. Dnes sme na úplne inej ceste a ideme s novou víziou k iným cieľom, pod jednou strechou. Keďže som nemala žiadne veľké skúsenosti v oblasti, do ktorej som sa pustila, učila som sa krok po kroku v plnom nasadení. Cítila som podporu aj dôveru od konateľky firmy a to ma nepúšťalo, vzdať sa. Každý deň bol pre mňa výzvou. Pre mňa je Ovitex viac ako firma.

Práca s ľuďmi

Komunikácia, či už priama alebo online, osobné stretnutia a obchod, to je život. A život si treba užívať ako sa vraví. A ja si to v práci užívam. Nie vždy to tak bolo. Prešla som si pri práci aj osobnostnou zmenou a prijala som to, že všetko môže byť iné. Práca s ľuďmi nie je náročná, no vyžaduje si intenzívnejšiu prípravu, pozerať sa na veci s nadhľadom a nebrať si veci osobne. V mojom prípade to bolo najnáročnejšie – nebrať si situácie tak osobne a nestresovať. Dnes vedomejšie dýcham a spoznávam bližšie seba aj klientov pri každom rozhovore. Nebojím sa už nových vecí, čo ma posúva míľovými krokmi. To všetko mi priniesla moja práca vďaka zamestnávateľom, ktorí hľadajú vždy to najlepšie. Neboja sa priznať, že sú tiež ľudia a tým je vytvorená úplne iná atmosféra v pracovnom kolektíve.

Ako sa u nás cítia klienti a dodávatelia dnes?

A čo cítia naši klienti? To, čo im ponúkame: dôveru, porozumenie, nájdenie riešení na ich problémy a priateľskú spoluprácu. My sa pozeráme na našu prácu z pohľadu našich partnerov. Kladieme si otázky ako napr.: ako by sme to chceli my na ich mieste? Čo by sme očakávali? Čo by sa nám páčilo najviac a čo naopak nie? Všetci sme predsa ľudia a riešime to isté len v iných formách. Nemyslíte? V tomto smere sa tvorí aj srdce našej firmy, naše Štúdio Ovitex. Prezentačný priestor, kde my pracujeme, klienti hľadajú pomoc a vítame tu našich dodávateľov. Krásny vzdušný priestor, ktorý doslova otvára náruč a víta priateľov.

Aj rodiny s deťmi sa u nás cítia pohodlne

Musím uznať, že za posledný rok nás navštívilo aj veľa detí. Rodičia si k nám chodia vyberať tkaniny a zároveň potrebujú poradiť. Keďže deti zaujímajú väčšinou iné veci, snažíme sa vytvoriť priestor, aby boli všetci spokojní.

Raz kolega „hodil“ do našej výstavnej postele malé dievčatko. Mamke sa to nepáčilo, ale jej dcéra si od nás odniesla milý zážitok. Prečo nie? Veď je to súčasť života. Aj ja osobne som už mala stretnutie s klientkou, kedy sme obe sedeli na koberci, aby jej malý syn mohol byť pri nás.

Len tým chcem povedať, že je to normálne. Ako Vy chcete dosiahnuť harmonickú domácnosť a zabezpečiť útočisko pre svojich najbližších, my to u nás máme podobne. Nám sa v príjemnom prostredí veselšie pracuje a dobíjajú nás spätné reakcie od Vás.

Ja sa necítim ako v práci

Pracujem v Poprade vo firme Ovitex od roku 2013 a túto prácu som si doslova vysnívala. V období, keď som zistila, že chcem od zamestnania viac ako len výplatu sa začalo plniť moje želanie…nájsť prácu snov. S Ovitexom rastiem už šiesty rok a som vďačná za všetko s tým spojené. Nebolo všetko ako z rozprávky, boli aj ťažké dni a náročné úlohy, ale oveľa viac som získala ako osobnosť. Každý má ale šancu vybrať si. Moje štúdium stále pokračuje ako v práci, tak aj v osobnom živote. A ako ste na tom Vy?